Релокація в Польщу: про що варто знати

27.02.2024

За два роки повномасштабного вторгнення бізнес зазнав значних змін та почав пристосовуватись до умов сьогодення. Ключовим завданням на даний час є захист даних, завдяки яким функціонує бізнес. Чисельні кібератаки, загрози ракетних ударів та інші втручання можуть в один момент призвести до втрати бізнесу в Україні. Тому кожному власнику варто подумати про безпеку своїх даних на території України.

Релокація серверного обладнання у Польщу, подалі від бойових дій, вирішує цю проблему, зводячи до нуля ризики атак по серверних та датацентрах на території України без значних капітальних інвестицій. Є компанії, які з початку повномасштабного вторгнення вже успішно переїхали з України до Європи, а є ті, які тільки на цьому шляху. Ми спробуємо в цій статті пояснити всі моменти пов’язані з релокацією серверного обладнання у Польщу та розвіяти всі сумніви щодо складності переїзду.

Чому саме Польща?

Як відомо Польща – один з технологічних центрів Європи. Це одна з найбільш економічно розвинених країн Центральної Європи, в якій IT-галузь розвивається швидкими темпами. IT-ринок у Польщі дуже швидкий та схожий на український, бо насичений як спеціалістами, так і компаніями. Окрім цього є ряд переваг, завдяки яким багато компаній обирають саме Польщу для релокації:

 • Близьке географічне розташування, спрощений процес переїзду;
 • Менші витрати на логістику та вигідні ціни на електроенергію;
 • Один із кращих датацентрів Європи розташований у Польщі;
 • Високі європейські стандарти послуг.

Релокація у Польщу включає в себе багато етапів, які з першого погляду можуть здатись досить складними та довготривалими. Але при правильній підготовці та плануванні, переїзд може видатися напрочуд швидким та злагодженим. Варто лише розібратися з етапами, які на Вас чекають та приділити особливу увагу ключовим моментам.

Етапи релокації серверного обладнання в Польщу:

 • З’ясування специфікації обладнання, яке планується перевозити;
 • Обговорення необхідності додаткових послуг від сторонньої організації, якщо у Вас недостатньо ресурсів для самостійного здійснення підготовки. Наприклад, таких як: отримання сертифікатів та дозволів, аудит обладнання, пакування;
 • Підготовка документів: сертифікати відповідності міжнародним стандартам, інвойси на залишкову вартість, специфікація на обладнання, пакувальний лист,  договори з постачальниками послуг тощо;
 • Надання документів для відвідування датацентру (номер транспортного засобу, копії паспортів/ID-карт).

 • Розробка детального плану переїзду з відповідальними особами та дедлайнами по кожному етапу;
 • Закупівля всіх необхідних витратних матеріалів, наприклад, патч-кордів, силових кабелів, тощо;
 • Підбір транспорту та організація логістики;
 • Підготовка пакування та маркування, згідно пакувального листа.

 • Завантаження та транспортування обладнання до кордону з Польщею. Замитнення на кордоні України;
 • Транзитне розмитнення на кордоні Польщі. Водій отримує дозвіл на проїзд до складу; 
 • Розмитнення на складі в Польщі та отримання відповідних документів;
 • Подальша логістика на території Польщі до датацентру.

 • Розвантаження та встановлення обладнання в датацентрі;
 • Організація комутацій та підключення обладнання;
 • Налаштування серверного обладнання;
 • Тестування.

Насправді, як показує практика, найдовший та найвідповідальніший етап у релокації до Польщі – це підготовка та оформлення документів. Переїзд відбувається максимально безпечно та швидко, якщо до його організації підійти структуровано. Часто власники бізнесу не мають такого досвіду, ресурсів та кваліфікації персоналу, щоб провести все самостійно. Тому найкращим рішенням у даному випадку є залучення кваліфікованої команди  для супроводження процесу релокації в Польщу. 

Компанія Hostpark пропонує послугу релокації у датацентр Атман «під ключ», на кожному етапі ми супроводжуємо клієнта, що мінімізує час простою в бізнесі та дозволяє якнайшвидше налаштувати всі процеси в датацентрі.

У процесі релокації рекомендуємо приділити особливу увагу деяким моментам:

 • Аудит обладнання: потурбуйтесь про інвентаризацію кожної одиниці обладнання, яку перевозите, вказавши всі кількісні та технічні параметри, щоб у процесі нічого не загубити;
 • Підготуйте список вантажу для переїзду з описом габаритів. Це дозволить заздалегідь підготувати необхідне місце та зменшити час простою;
 • Складіть схему комутації – це дозволить зрозуміти необхідність у витратних матеріалах для швидкого з’єднання обладнання на місці;
 • Додайте деякий час на downtime, щоб не перейматись через збій в графіку переїзду.

З початку повномасштабного вторгнення компанія Hostpark успішно перевезла більше 10 компаній, що є лідерами у своєму сегменті, в польський датацентр Atman. Наші спеціалісти знаються на всіх нюансах, як в оформленні документації, так і в організації самого процесу переміщення. Ми готові прийняти будь-які виклики та підійти до вашого запиту максимально професійно. Фахівці Hostpark завжди раді допомогти консультацією та поділитися досвідом, наш підхід до проблем клієнта індівідуальний. Для отримання детальної інформації та замовлення послуги релокації в датацентр Атман зв’яжіться з нашими менеджерами. Ми допоможемо захистити Ваш бізнес у такий непростий для всіх нас час!

Дізнатись більше про послугу Релокації в Польщу від Hostpark

Інші статті

Відгуки

Review logo

Протягом декількох років співпрацюємо з компанією Hostpark. Дуже задоволені злагодженою роботою! Компанія завжди надає якісні послуги та пропонує вигідні умови. Техпідтримка швидко реагує на запити, якщо потрібно, проводить консультації та роз'яснення. Якщо виникають технічні питання, спеціалісти оперативно все вирішують! Можемо сміливо рекомендувати!

З повагою,
Директор ТОВ "Астелит"
Михайло Савінов

Review logo

AVA Group рекомендує компанію Hostpark, як надійного партнера, перевіреного часом. Ви завжди стоїте на захисті інтересів свого клієнта, і це не може не радувати. Бажаємо вам розвитку та процвітання!

З повагою,
Президент AVA Group
Максим Шевчук

Review logo

ТОВ «СІЕФДЖІ Трейдинг» висловлює подяку ТОВ «ХОСТ ПАРК ГРУП» за успішну реалізацію проекту з впровадження нового хостингу віртуальної інфраструктури на базі дата центру Atman. За три роки співпраці ТОВ «ХОСТ ПАРК ГРУП» проявили себе як експерти у своїй сфері, в проектах були задіяні сертифіковані інженери та кваліфіковані технічні спеціалісти. Фахівці ТОВ «ХОСТ ПАРК ГРУП» активно брали участь в проектуванні, побудові інфраструктури згідно з вимогами проекту, у розвитку та розширенні дата центру, у активному його супроводі. Інженерна підтримка в самому дата центрі надавалося своєчасно та на відповідному професійному рівні, впровадження нових потужностей виконувалось максимально якісно та у найкоротші терміни. Хочемо відзначити високий професійний рівень фахівців ТОВ «ХОСТ ПАРК ГРУП» та подякувати за оперативне та якісне виконання проекту. Всі роботи виконані в повному обсязі відповідно до договірних зобов’язань і технічного завдання та з дотриманням строків. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

З повагою,
Директор департаменту розвитку та підтримки бізнесу
ТОВ "СІЕФДЖИ Трейдінг"
Чернявський В. Ю.

Нам довіряють

Залишились питання?

Спитайте нас і наші менеджери зв’яжуться з Вами в найближчий час.