Резервне копіювання Veeam – як зробити якісний бекап?

20.05.2024

Своєчасний та правильно зроблений бекап – must have сучасного ведення бізнесу. Ніхто не застрахований від раптової втрати даних, особливо в сьогоднішніх умовах. Резервне копіювання має бути ретельно спланованим, мати свою періодичність та ретельно контролюватись, тільки так можна з впевненістю говорити про безпеку даних. Обираючи надійний софт для резервного копіювання, ви можете спати спокійно та не турбуватися, що щось піде не так.

При створенні резервної копії в IT сфері прийнято дотримуватись «Правила 3-2-1». Це найоптимальніша формула створення бекапів. Про що саме говорить правило?

 • Мати щонайменше 3 копії даних: основні дані та дві резервні копії.
 • Зберігати копії щонайменше на 2 носіях: чим більше копій на різних носіях, тим менші шанси їх втратити.
 • Тримати 1 резервну копію віддалено від основного IT середовища. Ідеально – у хмарному середовищі, доступ до якого ви матимете з будь-якої точки, де є Інтернет.

Для полегшення процесів створення бекапів радимо використовувати надійне та перевірене програмне забезпечення, що дозволить робити це в автоматичному режимі.

Програмний продукт Veeam (далі VBR) створений для централізованого керування процесами резервного копіювання фізичних та віртуальних серверів, їх окремих файлів та баз даних у захищеному середовищі. Сховищем для зберігання резервних копій можуть виступати такі рішення, як:

 • Сховище, що підключене напряму до сервера VBR (direct attached storage);
 • Мережеве сховище (NAS);
 • Deduplicating storage appliance (Dell Data Domain, ExaGrid, тощо);
 • Об’єктне сховище (S3 Object Storage)

VBR дозволяє керувати резервним копіюванням цілої інфраструктури, що розміщена у хмарі, безпосередньо за допомогою консолі VBR на головному сервері, через окремий портал Veeam Enterprise Manager, або за допомогою плагінів, які встановлюються, наприклад, в порталі VMware Cloud Director.

У випадку, якщо потрібно робити резервні копії окремого сервера, на ньому необхідно встановити спеціальний агент, залежно від типу операційної системи, та виконати налаштування графіку створення копій вже в налаштуваннях цього агента.

Найбільш розповсюджений графік створення резервних копій являє собою ланцюжок завдань, що складається з однієї повної копії сервера 1 раз на тиждень та додаткові інкрементні резервні копії («дельти») один раз на день. Такий режим дозволяє суттєво економити вільний простір у сховищі додатково до алгоритму стиснення даних у самому сховищі. Але, користувач може створювати свої власні графіки в залежності від поточних потреб. Всі резервні копії у сховищі зберігаються у стані immutable, що не дає змогу їх змінити в місці їх розташування протягом періоду, який вказаний у налаштуваннях сховища консолі VBR – найкраще вказувати цей період у проміжку 7-30 днів задля безпеки.

Алгоритм відновлення сервера, чи його окремих файлів працює таким чином:

 • Cтворюється тимчасове сховище з екземпляром останньої повної копії серверу та «дельти» з датою, яку обрано для відновлення;
 • Cтворюється віртуальний сервер з підключеними до нього віртуальними дисками тимчасового сховища у режимі read only. Всі поточні зміни записуються у тимчасове сховище. З сервером вже можна працювати, як з відновленим;
 • Коли користувач впевнився, що резервна копія за вказану дату в робочому стані, він обирає режим відновлення сервера. Всі дані з тимчасового сховища переносяться на новостворений сервер, по завершенню процесу тимчасові зміни також записуються у середовище відновленого серверу;
 • В кінці процесу відновлення всі тимчасові сховища від’єднуються від нового сервера і він готовий до роботи.

У випадку з відновленням фізичного сервера треба буде створити окремий образ диску з програмою відновлення. В середовищі відновлення необхідно буде вказати дані підключення до сервера VBR та дочекатись відновлення даних.

Як в ситуації з віртуальними серверами, так і з фізичними є можливість відновлення «з чистого листа». Тобто, при виході з ладу фізичного сервера, всі дані можна відновити на іншому з єдиним нюансом – розмір нового диску має бути не меншим за старий.

Узагальнюючи все це, можна впевнено говорити про те, що використання сервісу VBR надає змогу оперативно відновлювати втрачені дані на сервері, сам сервер, чи всю інфраструктуру підприємства буквально в декілька кліків, а гнучкі налаштування середовища інфраструктури для резервного копіювання надають широкі можливості для організації цих процесів.

Компанія Hostpark є офіційним партнером Veeam та пропонує послуги резервного копіювання «під ключ». Наші менеджери дадуть відповідь на всі Ваші запитання з приводу бекапів та допоможуть вирішити будь-яку проблему, пов’язану з резервним копіюванням.

Довіряйте збереження важливих даних надійним постачальникам спеціалізованих послуг!

Інші статті

Відгуки

Review logo

Протягом декількох років співпрацюємо з компанією Hostpark. Дуже задоволені злагодженою роботою! Компанія завжди надає якісні послуги та пропонує вигідні умови. Техпідтримка швидко реагує на запити, якщо потрібно, проводить консультації та роз'яснення. Якщо виникають технічні питання, спеціалісти оперативно все вирішують! Можемо сміливо рекомендувати!

З повагою,
Директор ТОВ "Астелит"
Михайло Савінов

Review logo

AVA Group рекомендує компанію Hostpark, як надійного партнера, перевіреного часом. Ви завжди стоїте на захисті інтересів свого клієнта, і це не може не радувати. Бажаємо вам розвитку та процвітання!

З повагою,
Президент AVA Group
Максим Шевчук

Review logo

ТОВ «СІЕФДЖІ Трейдинг» висловлює подяку ТОВ «ХОСТ ПАРК ГРУП» за успішну реалізацію проекту з впровадження нового хостингу віртуальної інфраструктури на базі дата центру Atman. За три роки співпраці ТОВ «ХОСТ ПАРК ГРУП» проявили себе як експерти у своїй сфері, в проектах були задіяні сертифіковані інженери та кваліфіковані технічні спеціалісти. Фахівці ТОВ «ХОСТ ПАРК ГРУП» активно брали участь в проектуванні, побудові інфраструктури згідно з вимогами проекту, у розвитку та розширенні дата центру, у активному його супроводі. Інженерна підтримка в самому дата центрі надавалося своєчасно та на відповідному професійному рівні, впровадження нових потужностей виконувалось максимально якісно та у найкоротші терміни. Хочемо відзначити високий професійний рівень фахівців ТОВ «ХОСТ ПАРК ГРУП» та подякувати за оперативне та якісне виконання проекту. Всі роботи виконані в повному обсязі відповідно до договірних зобов’язань і технічного завдання та з дотриманням строків. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

З повагою,
Директор департаменту розвитку та підтримки бізнесу
ТОВ "СІЕФДЖИ Трейдінг"
Чернявський В. Ю.

Нам довіряють

Залишились питання?

Спитайте нас і наші менеджери зв’яжуться з Вами в найближчий час.